ترمو هیدروگراف یکی از ابزار آزمایشگاهی است که عبارت از دستگاهی است که عملکرد آن ثبت داده ها روی نمودار ( یا چارت ) است که هم دما و هم رطوبت ( یا نقطه ی شبنم ) را اندازه گیری و ثبت می کند . دستگاه های مشابه ترموگراف و هیدروگراف نام دارند که یک پارامتر را ثبت می کنند ، یعنی به ترتیب دما و رطوبت . در بحث دما از نوار دو فلزی و در رابطه با رطوبت در این دستگاه ها از یک دسته موی انسان استفاده می شود .

بخش های مختلف یک ترموگراف

این دستگاه یک قلم قرمز و یک قلم آبی به منظور ثبت پارامتر های خوانده شده دارد . یک ترموگراف اغلب اوقات به همراه قلمی مشاهده می شود که به ثبت دما بر روی یک استوانه ی گردان می پردازد . قلم در انتهای یک اهرم ( بازو ) قرار دارد که به وسیله ی یک نوار دو سر فلزی از نوع فلز حساس به دما مورد کنترل قرار می گیرد که به دنبال تغییر دما خم می شود . ترموگراف دما و رطوبت یک دستگاه دقیق و قابل اعتماد به منظور اندازه گرفتن دمای هوا و مقدار رطوبت نسبی موجود در جو است و این موارد را به شکل مواد ثبت شده ی گرافیکی نشان می دهد به نحوی که این دو پارامتر اندازه گیری شونده به شکل همگام شده همراه با هم ثبت می شود ، در نتیجه داده های ثبت شده روی یک چارت ( نمودار ) که بر پایه ی دما و رطوبت مقیاس گذاری شده باشد ، نشان داده می شوند .

مزیت های این دستگاه یعنی به صرفه بودن از نظر اقتصادی ، قابل اعتماد و داشتن ابعاد جمع و جور سبب ث می شود که این ترموگراف های دما و رطوبت در محیط هایی که به امر بایگانی می پردازند ، موزه ها ، گالری ها ، کتابخانه ها ، آزمایشگاه ها ، انبار ها ، ذخیره ی کاغذ ، هواشناسی ، اتاق های چاپ یا کامپیوتر به شکل ایده آلی مورد انتخاب قرار گیرند و نوسانات دما و رطوبتی را در بازه های زمانی 1 ، 7 یا 31 روزه ثبت کنند . حسگر های اندازه گیری یک دسته موی طبیعی برای رطوبت به شمار می روند که بهتر است برای استفاده در محیط های داخلی به کار گرفته شوند و هم چنین بهتر است یک سنسور صفحه ای دو فلزی برای ثبت دما استفاده شود ، ثبت دما را می شود طبق چرخه ی خواندن آمار به شکل روزانه ، هفتگی یا ماهانه تنظیم کرد که این چرخه به وسیله ی حرکت چرخ های یک ساعت کوارتز الکتریکی شکل می گیرد و دقت بسیار زیادی دارد .

قیمت ترموگراف ؛

برای اطلاع از قیمت ترمو هیدروگراف می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه ها بسته شده است