یک گشتاور سنج یا ترکمتر دستگاهی است که به منظور اندازه گیری و ثبت گشتاور بر روی یک سیستم چرخشی ، نظیر یک موتور ، میل لنگ ، جعبه دنده ، گیربکس ، روتور ، رکاب دوچرخه استفاده می شود . اندازه گیری گشتاور استاتیک نسبتا آسان است . از طرف دیگر اندازه گیری گشتاور داینامیک آسان نیست چون به طور معمول به انتقال نوعی تاثیر ( الکتریکی یا مغناطیسی ) از میله ای که باید اندازه گیری شود به یک سیستم استاتیک ، نیاز دارد .

یک راه برای انجام این کار شرایط میله یا عضو متصل به میله با یک سری از دامنه های مغناطیسی دائمی است . مشخصه های مغناطیسی این دامنه ها بر اساس گشتاور اعمال شده فرق می کند و بنابراین می تواند با استفاده از سنسور های غیر تماسی مورد اندازه گیری قرار گیرد . چنین سنسور های گشتاور magnetoelastic به طور معمول برای کاربرد های درون خودرویی نظیر ماشین های مسابقه ، اتومبیل ها ، هواپیما و هاورکرافت استفاده می شوند .

معمولا ، حسگر های گشتاور یا ترانسدیوسر ها از کشش سنج های به کار گرفته شده به منظور چرخاندن یک میله یا محور استفاده می کنند . با این روش ، یک وسیله به منظور تامین توان پل کشش سنج است و هم چنین یک وسیله به منظور دریافت سیگنال از محور چرخشی باید وجود داشته باشد . این امر را می توان با استفاده از حلقه های لغزان ، دور سنجی بی سیم ، یا ترنسفورمر های روتاری ، انجام داد . نمونه های جدید تر ترانسدیوسر های گشتاور باعث شایسته سازی وسایل برقی می شوند و یک مبدل A/D به میله ی چرخشی اضافه می کنند . مک ( قسمت ثابت ماشین یا مولد ) سپس سیگنال های الکتریکی را خوانده و آن ها را به یک خروجی سیگنال آنالوگ سطح بالا ، نظیر +/-10VDC ، تبدیل می کند .

انواع گشتاور سنج ها :

گشتاور سنج به دو نوع دیده می شود : گستاور سنج های دستی یا گشتاور سنج های رو میزی . گشتاور سنج دارای طیفی از کاربرد ها است . نور دستی به طور کلی در صنعت استفاده می شود در حالی که نور رومیزی ابزاری ایده آل برای محیط های آزمایشگاهی است . گشتاور سنج ما دارای یک پورت RS-232 به منظور انتقال داده های گشتاور به کامپیوتر شخصی یا یک کامپیوتر پرتابل است . این قابلیت اگر می خواهید داده ها را ذخیره کنید و بعدا آن ها را مورد مقایسه قرار دهید ، بسیار مفید است . احتمال دیگر این است که شما قصد انجام طولانی مدت اندازه گیری ها را داشته باشید . بخش اینترفیس و نرم افزاری این ابزار دو قابلیت بسیار مفیدی هستند که در اختیار شما گذاشته می شود .

گشتاور سنج های رو میزی می توانند به یک پرینتر ( به صورت اختیاری ) مجهز باشند . شما می توانید هم چنین یک تاییده ی کالیبراسیون ISO را نیز به عنوان یک گزینه سفارش دهید . این امر به شما این اطمینان را می دهد که این دستگاه کالیبره شده است و به خوبی کار می کند از جمله اندازه گیری با انحراف های تنها کوچکی که هم چنان می توانند تحمل شوند و عملکرد های محصول را تحت تاثیر قرار ندهند . ما به شما گشتاور سنج هایی پیشنهاد می دهیم که می توانند تا حداکثر 500 Nm را اندازه بگیرند .

قیمت گشتاور سنج ؛

برای اطلاع از قیمت ترکمتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

دیدگاه ها بسته شده است