لیست شرکت های ارائه دهنده ی این محصول


با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید

با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید

یک شیکر لوله ورتکس ، عبارت از دستگاهی است که به شکل متداول در محیط های آزمایشگاهی برای ترکیب کردن ویال های کوچکی از مایعات به کار گرفته می شود . در ساختار شیکر لوله ورتکس استفاده از یک موتور الکتریکی با میله محرکی به چشم می خورد که به شکل عمودی واقع شده و به یک قطعه ی لاستیکی به شکل فنجان که اندکی موقعیت آن با مرکز فاصله دارد ، متصل است . به هنگام حرکت موتور ، نوسان قطعه ی لاستیکی با یک حرکت دورانی شروع می شود . هنگامی که لوله ی آزمایش یا دیگر ظروف مناسب آزمایشگاهی به درون فنجان لاستیکی فشار داده می شوند ( یا قادر به لمس آن خواهند بود ) این حرکت به مایع درونی انتقال می یابد و عبارتی یک نوع گرداب به وجود می آید . اکثر شیکر لوله ورتکس ها دارای قسمتی به منظور تنظیم سرعت های گوناگون بوده و قادر به این هستند که یک حرکت مداوم را در اختیار بگیرند ، یا فقط هنگامی که به طرف پایین به روی قطعه ی لاستیکی فشار وارد می شود ، کار آن ها شروع شود .

به شکل متداولی شیکر لوله ورتکس ها در محیط های آزمایشگاهی زیست علمی مشاهده می شوند . در آزمایشگاه های کشت سلول و میکروب شناسی کاربرد آن ها می تواند در رابطه با معلق ساختن سلول ها باشد . در یک آزمایشگاه بیوشیمی یا تجزیه امکان استفاده از آن ها برای ترکیب کردن معرف ها یا یک ارزیابی یا برای مخلوط کردن یک نمونه ی تجربی و یک رقیق کننده وجود دارد .

تکنیک ” ورتکس انگشتی ”یک جایگزین برای شیکر لوله ورتکس الکتریکی محسوب می شود که در آن به شکل دستی گردابی با ضربه زدن به طرف جلو و عقب لوله ی آزمایش با انگشت یا شست دست یک فرد به وجود می آید . مدت زمان انجام چنین تکنیکی معمولا بیشتر است و اغلب اوقات سوسپانسیون غیر مناسبی شکل می گیرد ، با آن که ممکن است در برخی از موارد هنگامی که شیکر لوله ورتکسیدر در دسترس نیست یا نیرو های درگیر در ایجاد گرداب به نمونه آسیب وارد می کنند ، استفاده از آن شایسته باشد ، ولی نمی توان این تکنیک را هنگامی که کاربر با موادی سوزش آور کار می کند ، توصیه کرد . بهتر است زمان سرعت بخشیدن به امر ترکیب کردن محلول ها این تکنیک را به کار برد چون به اعمال انرژی جنبشی لازم به منظور به وجود آوردن سوسپانسیون ها ، نیاز نیست .

احتیاط های ایمنی در هنگام کار با شیکر لوله ورتکس

به هنگام کار با یا نزدیک به یک شیکر لوله ورتکس باید احتیاط های ایمنی زیر را رعایت کرد :

  • به هیچ وجه بدون این که بخشی راسی محکم سر جای خود قرار نگرفته است کار با واحد شیکر لوله ورتکس را آغاز نکنید .
  • همیشه محافظ چشم نشکن را بر روی چشم خود داشته باشید .
  • محلول ها و مواد اشتعال پذیر را به هیچ وجه در مجاورت میکسر ترکیب یا استفاده نکنید .
  • فقط افرادی که صلاحیت و تخصص شایسته ای دارند ، بایستی به تعمیر دستگاه بپردازند .
  • تکان دادن نمونه های خطرناک را در ظروف مناسب انجام دهید .

مراقبت و نگهداری از شیکر لوله ورتکس

پس از هر دفعه استفاده ، تمیز کردن میکسر را با یک پارچه ی نرم انجام دهید . شیکر لوله ورتکس را داخل مایعات غوطه ور نکنید یا آن ها را بر روی آن نریزید ، به این علت که ممکن است یک نوع شوک الکتریکی به وجود آید . هر نوع ریزش مایعات را فورا با رعایت اصول ایمنی پاک کنید . اگر لازم باشد قسمت راسی را ابتدا بر دارید ، شیکر لوله ورتکس را از منبع برق جدا و سپس بخش فنجانی شکل را با نگه داشتن محکم محفظه بردارید و در همین حین راس را به طرف بالا بکشید . قسمت سر ( راسی ) را می توان با یک پاک کننده ی ملایم بعدا تمیز کرد . این اطمینان را داشته باشید که قسمت سر کاملا پیش از قرار دادن آن روی دستگاه خشک شده باشد . مکانیسم لرزش و موتور در شیکر لوله ورتکس نیاز به روغن کاری یا رعایت اصول معمول نگهداری ندارد .

قیمت شیکر لوله ورتکس ؛

برای اطلاع از قیمت شیکر لوله ورتکس می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید

دیدگاه ها بسته شده است