پیکنومتر یا همان بطری وزن مخصوص، دستگاهی است که برای تعیین چگالی یک مایع از آن استفاده می شود. اغلب اوقات پیکنومتر از شیشه که با یک درزگیر محکم شیشه ای به همراه لوله ی مویینی که از میان آن عبور میکند، ساخته می شود، تا حباب های هوا از درون دستگاه خارج شوند. این دستگاه باعث می شود چگالی مایع به میزان دقیقی با مقایسه با یک مایع مرجع مانند آب یا جیوه با استفاده از توازن تحلیلی اندازه گیری شود.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع پیکنومتر

 

اگر بالنی که وزن می شود، خالی, پر از آب و یا پر از مایعی باشد که قرار است چگالی نسبی آن را بدست بیاوریم، می توان چگالی این مایع را به راحتی محاسبه نمود. توسط یک پیکنومتر می توان چگالی ذره ای یک پودر که نمی توان از روش معمول آن را وزن کرد، بدست آورد. در این روش پودر به را به پیکنومتر اضافه می کنیم، سپس آن را وزن می کنیم و وزن نمونه ی پودر بدست می آید. سپس پیکنومتر را با یک مایع دارای چگالی مشخص پر می کنیم. سپس وزن مایع جای گذاری شده را تعیین و در نتیجه چگالی نسبی پودر به دست می آید.

پیکنومتر گازی چیست؟

پیکنومتری نیز به نام پیکنومتر گازی وجود دارد. توسط این پیکنومتر تغییر در فشار ایجاد شده را با اندازه گیری تغییر در یک حجم بسته ی حاوی یک گاز مرجع با تغییر در فشار ایجاد شده توسط نمونه تحت همان شرایط اندازه گیری می شود.

پیکنومتر گازی دستگاهی است که برای اندازه گیری چگالی جامدات با بکارگیری یک سری از روش های جای گذاری و روابط بین فشار و حجم، چگالی جامدات را به دست می آورد، چه این جامدات شکل منظمی داشته باشند یا متخلخل یا غیر متخلخل، پودری، دانه دانه، یک پارچه و یا به نوعی تجزیه شده باشند.

به پیکنومتر گازی در بعضی اوقات پیکنومتر هلیومی گفته می شود.

برای تغیین مشخصات طیف وسیعی از جامدات نظیر کاتالیزورهای غیر همگون، جامدات کربنی، پودری شکل، کربنی، فلزی، سرامیکی، ذرات فعال داروسازی، سیمان و دیگر مواد ساختمانی، میکرو بالن های شیشه ای، کف های جامد از پیکنومتر گازی استفاده می شود.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع پیکنومتر

 

قیمت پیکنومتر

برای اطلاع از قیمت پیکنو متر می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است