لوله آزمایش پلاستیکی علاوه بر این که در قالب بخش حلقوی انعطاف پذیر یک پمپ پریستالتیک به کار گرفته می شود در تعداد متعددی از اهداف آزمایشگاهی نیز استفاده می شود . استفاده از آن در کروماتوگرافی به عنوان عاملی به منظور رساندن شوینده از پمپ به ستون کروماتوگرافی ، از ستون به آشکار ساز و در پایان از آشکار ساز به جمع کننده می باشد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع لوله آزمایش

 

انواع لوله آزمایش پلاستیکی

شکل های گوناگونی از لوله آزمایش پلاستیکی ارزان قیمت که جنس آن از مواد متنوعی می باشد برای استفاده در محیط آزمایشگاهی به چشم می خورد . مواد گوناگون خصوصیات فیزیکی متفاوت و قابلیت های شیمیایی متنوعی را دارا می باشند . لوله های وینیلی ارزان ترین می باشند و به نسبت سایرین بیشتر تحت استفاده قرار می گیرند . این لوله ها ساختاری نرم ، انعطاف پذیر و رنگی شفاف دارند . استفاده از لوله آزمایش پلاستیکی وینیلی برای تعداد زیادی از محلول های آبی همانند با اسید ها و باز های رقیق عالی می باشد . لوله های وینیلی را نبایستی به همراه حلال های آلی استفاده کرد به این علت که مواد پلاستیکی حل شده داخل وینیل به سمت حلال مهاجرت کرده و با گذشت زمان باعث کاهش دوام لوله می شود .

لوله آزمایش پلاستیکی سیلیکونی نرم ترین و انعطاف پذیر ترین لوله ها می باشند . این لوله آزمایش پلاستیکی سفید و نیمه مات می باشد و امکان دیدن عبور نور از میان آن ها وجود دارد و در آن به سهولت کاوی ( گوژی ) سطح حلال را می بینید . بر خلاف لوله ی وینیلی ، در میان مواد سازنده ی لوله آزمایش پلاستیکی مواد حل نشده قرار دارد و لوله های سیلیکونی پلیمراز شده و خالص می باشند . چنین امری سبب می شود به کارگیری آن ها برای اکثر حلال ها به خصوص هنگام استفاده در دمای اتاق و با زمان های کوتاه تماس ( کمتر از 24 ساعت ) مناسب باشد .

لوله ی پلی اتیلن یک لوله ی نیمه محکم می باشد . به صورت آشکاری می تواند نسبت به لوله های سیلیکونی و وینیلی میزان فشار بالایی را تحمل کند . در حالی که هنوز یک لوله ی نیمه مات می باشد ، مات بودن آن نسبت به سیلیکون بیشتر می باشد و تشخیص موقعیت کاوی سطح مایع یا یک حباب مایع سخت تر می تواند باشد . لوله ی پلی اتیلنی برای سر هم بندی یک سیستم کروماتوگرافی فشار پایین ایده آل می باشد . درجه سختی بیشتر این لوله هنگام مقایسه با لوله ی وینیلی سبب می شود لایه بندی و ظاهر آن به شکل تمیز تر و با سازماندهی بیشتر باشد .

لوله آزمایش پلاستیکی نوع فلوئوردار اتيلن پروپيلن ( FEP ) از نظر خاصیت شیمیایی بسیار خنثی بوده و هم چنین نیمه محکم می باشد . قابلیت تحمل فشار همانند با لوله ی پلی اتیلی را دارد . نسبت به هر نوع حلال کروماتوگرافی مقاوم بوده و به خصوص در هنگام استفاده از حلال های آلی مفید می باشد .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع لوله آزمایش

 

قیمت لوله آزمایش پلاستیکی

برای اطلاع از قیمت لوله آزمایش پلاستیکی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است