در خرید آون آزمایشگاهی باید در نظر داشته باشید که دقیقا کدام نوع آون آزمایشگاهی مناسب کاربردی است که شما در آزمایشگاه به آن نیاز دارید از این رو لازم است ابتدا و قبل از خرید آون آزمایشگاهی ویژگی ها و کاربرد هر یک از انواع آون آزمایشگاهی را بشناسید :

 

انواع آون آزمایشگاهی

آون آزمایشگاهی Gravity Convection

آون های Gravity Convection ( مدلی از آون ها که هوا را به آرامی از بین محفظه ی آون برای گرم کردن نمونه ها ، جا به جا می کند ) یک جایگزین ارزان قیمت برای آون های مکانیکی ( mechanical convection ovens ) به شمار می روند زمانی که یک نواختی دما برای فرآیند حرارت دادن مهم نیست . این نوع آون ها برای کاربرد هایی که در آن پودر یا ماده ای که قرار است خشک یا حرارت ببیند ممکن است توسط یک جریان هوای ایجاد شده توسط فن آشفته شود ، ایده آل هستند .

 

آون مکانیکی آزمایشگاهی

آون های مکانیکی از یک فن موتور دار به منظور اعمال فشار بر هوا در امتداد عناصر گرما دهنده و به داخل محفظه ی گرم کننده استفاده می کنند . فن اجازه به توزیع پایدار تر هوا می دهد و برای کاربرد هایی طراحی شده است که در آن یکنواختی دمایی خوب یا زمان خشک کردن / گرم کردن سریع تری مورد نیاز است .

 

آون اتاق تمیز آزمایشگاهی

آون های اتاق تمیز ، آون های مکانیکی هستند که برای کاربرد هایی در رابطه با اتاقک تمیز نظیر تمیز کردن چیپ نیمه هادی ، تمیز کردن قطعات الکترونیکی مفید است . این انواع آون آزمایشگاهی معمولا با یا بدون فیلتر های HEPA وجود دارند . تطابق با استاندارد های هوای کلاس 100 زمان استفاده از یک آون اتاق تمیز به چشم می خورد که برای حداکثر درجه ی حفاظت در برابر آلاینده ها دارای یک فیلتر HEPA است .

 

آون ایمنی آزمایشگاهی

آون های ایمنی ، آون های مکانیکی هستند که دارای یک پنل پشتی به منظور محافظت از کاربر در برابر سانحه در صورت رخ دادن انفجار درون آون هستند . آون های ایمنی ضد انفجار نیستند و مانع تبدیل به خاکستر شدن بخار ها نمی شوند . گرچه ، در صورت رخ دادن انفجار ، پنل پشتی این آون به نحوی طراحی شده است که تا نیروی انفجار را از کاربر دور کند .

 

آون خلاء آزمایشگاهی


آون های خلاء زمان نبود جو یا زمانی که نیاز به جو خنثی است ، استفاده می شوند . چون گرما دادن بایستی در خلاء صورت گیرد ، جایی که انتقال هوایی دیده نمی شود ، این کار توسط قرار دادن نمونه بر روی قفسه در آون صورت می گیرد تا گرما از دیواره های کناری به نمونه از طریق خود قفسه ی فلزی انتقال داده شود . این نوع آون ها نیاز به یک پمپ خلاء مجزا دارند . کاربرد آن ها شامل خشک کردن با خلاء ، خشک کردن ، آزاد سازی گاز ، آبکاری فلزی و کنترل کیفیتی می شود .

قیمت آون آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت فور آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است