ترمومتر شیشه ای یا دماسنج شیشه ای ابزاری دقیق و مقرون به صرفه از نظر اقتصادی هستند که دمای گاز یا مایع را اندازه گیری می کنند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج

 

 

 

تمامی دماسنج های شیشه ای ما با مقیاس دمای بین المللی 1990 (ITS-90) مطابقت دارند. تمامی دماسنج های شیشه ای برند Ertco® دارای سریال نامبر های مجزایی هستند . ترمومتر های ASTM قطری از -5.5 تا -8 میلی متر دارند ، در حالی که اکثر ترمومتر های دیگر دارای قطر -6 تا -7 میلی متری هستند . برای ترمومتر های روکش گذاری شده با PTFE یا نوک تیز ، برای اطلاعات بیشتر با متخصصان فروش ما تماس بگیرید.

انواع ترمومتر شیشه ای

ترمومتر مورد نظر خود را بر اساس طولی که در مایع یا گاز فرو برده می شود ، انتخاب کنید .

 

ترمومتر با غوطه وری جزئی

ترمومتر های با غوطه وری جزئی در مایعی با عمق غوطه وری مشخص ، فرو برده می شوند . قسمت باقی مانده (بیرون آمده ) ترمومتر یعنی میله ی آن در هوا قرار می گیرد .

 

ترمومتر با غوطه وری کامل

ترمومتر های با غوطه وری کامل باید در مایعی با دمایی که بر روی ترمومتر مشخص شده است ، فرو برده شوند . اگر قادر نیستید که به درستی ترمومتر را فرو کنید ، بخش ” تعاریف – اصلاحات میله بیرون آمده ” را مشاهده کنید . چون ستون ترمومتر به طور کامل غوطه ور می شود ، این نوع ترمومتر ها دقیق ترین به شمار می روند .

صحت

صحت دماسنج های شیشه ای معمولی نسبتا ±1 است . صحت دماسنج های تخصصی SAMA و ASTM بر اساس مشخصات اکید عملکردی وضع شده توسط سازمان های ASTM و SAMA تعیین می شود . باید اشاره کنیم که دماسنج های SAMA و ASTM ما با تاییدیه های قابل پیگیری NIST موجود هستند .

تعاریف مهم در دماسنج و ترمومتر شیشه ای

دقت در برابر صحت

صحت تفاوت بین مقدار اندازه گیری شده و مقدار حقیقی یک ماده ی تست شده است . دقت تکرار اندازه گیری های متوالی تحت شرایط مشابه است .

ASTM ( جامعه مواد و آزمون آمریکا )

یک سازمان غیر انتفاعی است که به توسعه استاندارد هایی برای مواد ، سیستم ها ، محصولات و خدمات پرداخته است . عدد ASTM اشاره به کاربرد خاص یک دماسنج دارد .

NIST ( موسسه ی ملی استاندارد ها و فناوری )

سازمان دولتی آمریکا که خدمات کالیبراسیون و مواد مرجع استانداردی را فراهم می کند . دماسنج های کالیبره شده توسط NIST در این موسسه کالیبره می شوند . دماسنج های قابل پیگیری توسط NIST با داشتن داده های مربوطه بر طبق استاندارد های کالیبراسیون NIST در کارخانه کالیبره می شوند و شامل گواهینامه ای به همراه داد های کالیبراسیون هستند .

SAMA ( انجمن ساخت ابزار علمی )

دماسنج های شیشه ای دقیق تایید شده توسط کمیته ی فرعی E20-05 سازمان ASTM و موسسه ی ملی استاندارد های آمریکا ( ANSI ) به عنوان یک استاندارد ملی و بین المللی . ساخته شده با قواعد وضع شده توسط NIST .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج

 

 

اصلاح میله ی بیرون آمده

از قرائت های نادرست زمانی که یک دماسنج با غوطه وري كامل به درستی نمی تواند غوطه ور شود ، اجتناب کنید . با استفاده از فرمول های زیر اصلاح میله را تخمین بزنید :
برای دماسنج های جیوه ای بر حسب فارنهایت :
°Correction = 0.00009°F x n x (T-t)
برای دماسنج های جیوه ای بر حسب سلسیوس :
°Correction = 0.00016°C x n x (T-t)
برای دماسنج های پر شده با گاز بر حسب فارنهایت :
°Correction = 0.0006°F x n x (T-t)
برای دماسنج های پر شده با گاز بر حسب سلسیوس :
°Correction = 0.001°C x n x (T-t)
در فرمول های بالا T دمای حمام ( دمای مشخص شده بر روی دماسنج ) ، t میانگین دمای میله ی بیرون آمده ، و n تعداد درجه های بیرون آمده دماسنج است . یک دماسنج کمکی را در کنار میله ی بیرون آمده برای مشخص کردن t نگه دارید .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج

 

 

قیمت ترمومتر شیشه ای

برای اطلاع از قیمت دماسنج شیشه ای می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است