سانتریفیوژ ابزاری است که از نیروی گریز از مرکز برای جدا سازی ذرات کلوئیدی یا موادی با چگالی های مختلف به منظور حذف رطوبت ، برای ریز فیلتراسیون یا به منظور شبیه سازی پدیده های گرانشی استفاده می کند .

اصطلاحات متداول سانتریفیوژ

نیروی g

یک واحد اندازه گیری برای نمونه هایی که متحمل استرس شتاب سرعت در یک سانتریفیوژ می شوند .

RCF ( نیروی گریز از مرکز نسبی )

نیرویی که نمونه ها متحمل می شوند . این نور وابسته به سرعت چرخش ( Q ) به rpm و شعاع چرخش ( r ) است . شعاع چرخش فاصله ی اندازه گیری شده از محور مرکز روتور سانتریفیوژ به راس انتهایی لوله است .

RCF = 11.18 x r x (Q/1000)2

روتور آویزان ( گردشی )

ایده آل برای کاربرد های کشت سلول به دلیل اشکال رسوب در انتهای لوله .

روتور زاویه ثابت

جمع آوری رسوب به شکل مورب در لوله – ایده آل برای کاربرد های مربوط به گلوله کردن . سرعت های بیشتر چرخش و نیرو های بالاتر g با استفاده از روتور های زاویه ثابت به دست آورده می شوند .

لوله سانتریفیوژ انتها مخروطی

ایده آل برای کشت سلول و رسوب های سولفات آمونیوم .

لوله سانتریفیوژ Oak-Ridge

ایده آل برای سانتریفیوژ با سرعت بالا و استخراج لیپید .

لوله سانتریفیوژ انتها گرد

دارای یک ضخامت دیواره ی یکنواخت و بهتر در روتور به نسبت لوله های انتها مخروطی جا می شوند . لوله های گرد نیرو های g بالاتری را متحمل می شوند .

انتخاب سانتریفیوژ آزمایشگاهی

با آن که سانتریفیوژ های آزمایشگاهی برای مدت طولانی یک استاندارد آزمایشگاهی بوده اند ، ما به دفعات با افرادی برخورد کردیم که هم چنان سوالات زیادی در رابطه با مدلی از سانتریفیوژ دارند که با نیاز های آن بهترین همخوانی را داشته باشند . این قضیه با توجه به تعداد فراوان سانتریفیوژ های آزمایشگاهی که امروزه در بازار موجود است ، جای تعجب ندارد .

به منظور کمک به آسان تر کردن فرآیند انتخاب سانتریفیوژ ، ما 5 توصیه آسان در رابطه با نحوه ی انتخاب سانتریفیوژ در نظر گرفته ایم که زندگی در آزمایشگاه شما را ساده تر سازد و هم چنین زمان های گردش را کاهش داده و توان کاری آزمایشگاهی شما را سرعت بخشد .

توصیه هایی برای انتخاب یک سانتریفیوژ

 

  • RPM ها مهم هستند ، ولی نیروی G حتی بهتر است . به شکل سنتی ، RPM ها به عنوان شاخص اصلی انتخاب در زمان گزینش یک سانتریفیوژ استفاده می شده اند . و با آن که این اطلاعات مفید است ، ولی همواره بیان کننده ی کل داستان نیست . به منظور کسب اطمینان از انتخاب سانتریفیوژ مناسب ، نیروی G که نمونه های شما نیاز خواهند داشت را مد نظر بگیرید . این داده ها ، که به شکل دقیق تری نیاز های شما را در بر می گیرد ، به شما کمک خواهد کرد بهترین سانتریفیوژ را طبق نیاز های آزمایشگاهی خود انتخاب کنید .
  • انعطاف پذیری یک عامل مهم است . به ندرت ما شاهد آزمایشگاهی بوده ایم که سانتریفیوژی با یک اندازه در آن برای همه مناسب باشد ، یعنی همکار آزمایشگاه شما نیز از سانتریفیوژ شما استفاده خواهد کرد ، یا گردش کاری امروز شما با آینده یکسان نخواهد بود . زمانی را صرف شناسایی سانتریفیوژ های موجود با انعطاف پذیری بیشتر در بحث روتور های موجود کنید که هم چنین تعویض آن ها بسیار ساده باشد ، و از تنوع موجود در رابطه با چیزی که سانتریفیوژ می تواند در بحث اندازه ی لوله ها بپذیرد ، لذت ببرید .
  • فضای موجود در آزمایشگاه خود را در نظر بگیرید . تمامی قابلیت های موثر و اضافی یک سانتریفیوژ به درد نخواهند خورد اگر فضای لازم را برای مدیریت سانتریفیوژ قرار گرفته روی کف نداشته باشید . خبر های خوب این است که گزینه های فراوانی در رابطه با مدل های رومیزی وجود دارد که می توانند سرعت و قدرت زیادی را بدون اشغال فضای زیادی از آزمایشگاه در اختیار شما قرار دهند .
  • زندگی را به خودتان و همکاران آزمایشگاهی تان سخت نگیرید . حرف نهایی این که زندگی برای یک سانتریفیوژ بیش از حد کوتاه است که بخواهید زمان زیادی را صرف فکر کردن در رابطه با آن بکنید . زندگی را به کارکنان آزمایشگاه خود با انتخاب سانتریفیوژی که دارای یک پنل کنترلی ساده و گزینه های کنترلی که درک آن ها راحت است ، سخت نگیرید .
  • بهره برده از ابزار صنعتی – برای تصمیم خود تمامی اطلاعات لازم را در اختیار دارید ؟ از یک ابزار مفید نظیر راهنمای انتخاب سانتریفیوژ شرکت Labnet ( در وب سایت شرکت Labnet و در اپل استور یا گوگل پلی برای دانلود رایگان موجود است ) به منظور قرار دادن اطلاعات خود در آن و انتخاب از بین مجموعه ای از سانتریفیوژ ها که برای آزمایشگاه شما مفید است ، استفاده کنید .

 

قیمت سانتریفیوژ

برای اطلاع از قیمت سانتریفیوژ آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است