انتخاب هود شیمیایی به نظر کار خطیری می آید . گزینه های زیادی به منظور انتخاب وجود دارد و اطلاعات فراوانی را برای گرفتن یک تصمیم کامل باید جمع آوری کرد . ولی ترس نداشته باشید ، کمک در دسترس شما است ! ابتدا چند دقیقه ای را صرف پاسخ گویی به این سوالات کنید . زمانی که هر هفت سوال را جواب دادید ، با موفقیت شاخص های لازم برای انتخاب یک سیستم هود شیمیایی را به وجود آورده اید . در وهله ی دوم ، جواب ها را با یک متخصص بررسی و بر اساس جواب های خود محصولات پیشنهادی را در نظر بگیرید .

موارد مهم در انتخاب هود شیمیایی

1- داخل یک هود شیمیایی چه کاری انجام خواهید داد ؟

سعی کنید تا می توانید در رابطه با کاربرد هود شیمیایی مورد انتخاب خود بنویسید . چه مواد شیمیایی استفاده می شوند ، و نحوه استفاده چطور خواهد بود ؟ آیا گرما دخیل است ؟ چه حجمی از مواد شیمیایی آزمایشگاهی در زمان داده شده استفاده خواهد شد ؟ مهم تر از همه ، جواب سه سوال زیر را بدانید :

الف ) آیا از اسید پرکلریک استفاده می کنید ؟

ب ) آیا از اسید هیدرو فلوئوریک ( HF ) استفاده می کنید ؟

ج ) آیا با رادیو ایزوتوپ ها سر و کار و به Lead Bricks نیاز دارید ؟

 

2) هود شیمیایی مورد نیاز شما چه اندازه ای باید داشته باشد ؟

این سوال سه قسمتی است . قسمت اول : ” پهنای هود مورد نظر شما چقدر باید باشد ؟ ” هود شیمیایی از پهنای 30 اینچی تا 16 فوتی و بسیاری از مدل ها در بین این دو ابعاد ، ارائه می شود . قسمت دوم سوال ” چه تجهیزاتی باید در هود محصور شوند ؟ ” اگر بایستی تجهیزاتی با خود داشته باشید ، چه ابعادی دارند ؟ این اطلاعات به منظور تعیین عمق هود به منظور قرار دادن تجهیزات شما ، ضروری است . مورد آخر این که آیا به یک هود قرار گرفته روی کف یا رو میزی نیاز دارید ؟

3 . به چه لوازم نصب کردنی ، اگر اصلا نیازی است ، نیاز دارید ؟

این لوازم شامل ( ولی محدود به این موارد نخواهند بود ) مانیتور های جریان هوا ، پریز های الکتریکی ، هوای فشرده ، گاز آزمایشگاهی ، خلاء و آب می شود . شیر های زانویی نیز موجود هستند . در نهایت ، آیا این لوازم نصب کردنی باید از طرف کارخانه نصب شوند یا نصب آن ها باید دستی صورت گیرد ؟

4 . چه لوازم جانبی مورد نیاز هستند ؟

آیا نیاز به کابینت های زمینه ای یا سطحی دارید ، آیا نیاز به ذخیره سازی اسید ، حلال یا مواد غیر شیمیایی دارید ؟ آیا از هود تا سقف باید کانال کشی شود یا فردی برای شما این کار را انجام خواهد داد ؟

5 . نحوه ی خروج گاز هود به چه نحو خواهد بود ؟

آیا یک فن خروجی مخصوص برای این هود وجود خواهد داشت یا با یک سیستم مرکزی در ارتباط است ؟ اگر با یک سیستم مرکزی در تماس است ، یا حجم ثابت یا حجم متغیر خواهد بود ؟ آیا نیازی به دمنده است ؟ به سوال 6 بروید .

6- آیا به یک دمنده ی داخلی یا یک دمنده ی واقع شده در مکانی دیگر نیاز دارید ؟

دمنده های داخلی نصب آسان تری ( و بنابراین ارزان تر ) دارند ، ولی می توانند پر سر و صدا باشند و کانال کشی ها را با فشار مثبتی روبرو سازند ، بنابراین نبایستی با مواد سمی استفاده شوند . دمنده های داخلی هم چنین به هود های کوچکتر با کانال های مستقیم و کوتاه محدود هستند . دمنده های قرار گرفته در محل دیگر ، گرچه نصب پیچیده تری دارند ولی برای مکان خاصی می توانند اندازه گیری شوند و مجرای کانال را تحت فشار منفی برای کار با امنیت بیشتر قرار دهند . اگر نیاز به یک دمنده از راه دور است به سوال 7 بروید .

7 – لایه بندی مجرای کانال به چه نحو است ؟

آیا کانال خروجی مستقیما به پشت بام می رود یا باید قبل از رسیدن به آن جا چرخش داشته باشد ؟ قطر کانال مورد استفاده چقدر خواهد بود ؟ زمانی که کانال به سقف وارد می شود ، یک زانوی 90 درجه برای چرخاندن افقی کانال نیاز است ، سپس بین زانو و دمنده 3 تا 5 فوت کانال مستقیم لازم است . در نهایت ، توده خروجی بایستی شامل کلاهک هوای با فشار صفر باشد و بایستی حداقل 10 فوت بالای خط سقف به پایان برسد تا گاز های هود وارد جریان هوا شوند و دوباره به تجهیزات هوایی ساختمان برگشت نداشته باشند .

 

قیمت هود شیمیایی

برای اطلاع از قیمت هود شیمیایی آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است