روپوش آزمایشگاهی یا در تعریف دیگر روپوش سفید ، روپوشی بلند می باشد که طول آن تا زانو ها می رسد و توسط متخصصین در حوزه های پزشکی یا به وسیله ی آن دسته از افرادی که به کار آزمایشگاهی مشغول هستند پوشیده می شود ، این روپوش نقش حفاظتی از لباس آن ها را دارد و آن را می توان یک یونیفرم ساده نیز در نظر گرفت .

این پوشش جنسی از پارچه ی کتانی ، نخی سفید رنگ یا ترکیب پلی استر نخ دارد که اجازه به شستشوی آن در دمای بالا و تمیز کردن آن می دهد . در کشور آرژانتین روپوش های مشابهی نمادی از یادگیری می باشند ، به نحوی که در آن کشور توسط دانشجویان پوشیده می شوند . در کشور های تونس و موزامبیک ، معلمان به منظور محافظت از لباس هایشان از گچ روپوش سفید می پوشند .

روپوش آزمایشگاهی در کار آزمایشگاهی

روپوش آزمایشگاهی به هنگام استفاده در محیط آزمایشگاه فرد را در مقابل ریزش تصادفی مایعات به عنوان نمونه اسید ها ، محافظت می کنند . در این زمینه آن ها معمولا آستین های بلندی دارند و از یک ماده ی جاذب ، همانند با نخ ، ساخته شده اند تا کاربر در امان از ماده ی شیمیایی باشد . تعدادی از روپوش های آزمایشگاهی دکمه هایی در انتهای آستین های خود دارند تا دور مچ بسته شوند تا آستین ها به ظروف آزمایشگاهی که مواد شیمیایی در خود دارند ، گیر نکند . روپوش های آزمایشگاهی که دارای آستین کوتاه باشند نیز به چشم می خورند که استفاده از آن ها زمانی است که حفاظت از موادی همانند با اسید لازم نمی باشد و یک سری از داشنمندان نظیر میکروبیولوژیست ها طرفدار آن ها می باشند چون شستشوی بازو ها ساده می شود ( یک امر مهم در حوزه میکروبیولوژی ) .

روپوش هایHowei

به منظور امنیت بیشتر ، نوعی از روپوش آزمایشگاهی به اسم روپوش آزمایشگاهی Howei مورد استفاده قرار می گیرد . چنین نامی پس از گزارشی متداول شد که به وسیله ی دپارتمان امنیت اجتماعی و سلامت بریتانیا به سرپرستی J. W. Howie در سال 1978 برای به قانون در آوردن اعمال استاندارد آزمایشگاهی بالینی ارائه شد . در بین استاندارد های وضع شده پوشش محافظتی قرار داشت ، در همین رابطه یک نوع روپوش آزمایشگاهی تمام پوشاننده که بیش از صد سال در بریتانیا استفاده می شود اسم روپوش Howei را بر خود گرفت که نشان از آماده سازی این گزارش داشته باشد . این روپوش دارای دکمه هایی در سمت چپ ، قسمت های ارتجاعی پوشاننده ی مچ و یک یقه ی چینی ( مخصوص مامورین عالی رتبه در چین باستان ) می باشد که بسیار همانند با یونیفرم یک سر آشپز می باشد . طراحی آن برای به حداقل رسانی تماس پاتوژن با لباس های بیرون فرد مورد نظر بوده است .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است