قیف ایمهوف
قیف ایمهوف | خرید قیف ایمهوف | فروش قیف ایمهوف
آوریل 1, 2016
قیف بوخنر
قیف بوخنر | خرید قیف بوخنر | فروش قیف بوخنر
آوریل 2, 2016

کابینت نگهداری مواد شیمیایی | خرید کابینت نگهداری مواد شیمیایی | فروش کابینت نگهداری مواد شیمیایی

کابینت نگهداری مواد شیمیایی

نگهداری مواد شیمیایی به معنای استفاده از یک کابینت نگهداری مواد شیمیایی می باشد . کابینت نگهداری مواد شیمیایی برای نگهداری امن از مواد شیمیایی در آزمایشگاه ها استفاده می شود . جنس ساخت این کابینت ها از مواد مقاوم به آتش ( یعنی فولاد ) می باشد و یک سینی فولادی در صورت ریختن مواد در اختیار دارند .

مواد مشابه به همراه سایر مواد مشابه در این کابینت نگهداری مواد شیمیایی نگهداری می شوند . ظروف شکستنی ، به خصوص مایعات زیر جامدات به منظور ممانعت از نشت کردن نگه داشته می شوند . بیش از 250 لیتر مایعات اشتعال پذیر را نمی شود در کابینت نگهداری از مواد شیمیایی نگه داشت و هرگز نبایست آن ها را به همراه عامل های اکسیداز کننده یا هر شکل دیگر از حلال های ناسازگار ، مورد نگهداری قرار داد . واحد های نگهداری از مواد شیمیایی بایستی منطقه ای از نوع دارای دسترسی محدود شده باشند و تنها به کارکنان واجد شرایط و آموزش دیده اجازه ی ورود داد تا احتمال بروز خطر کاسته شود . مورد آخر این که ، مکان آن ها بایستی به دور از منابع اشتعال پذیر باشد و راهرو ها نبایستی مسدود شده باشند .

کابینت نگهداری مواد شیمیایی علاوه بر مهیا سازی محیطی مناسب به منظور نگهداری از بطری ها ، ارلن ها ، از افرادی که در محیط آزمایشگاه کار می کنند در برابر استنشاق مواد فرار خطرناک زیستی و شیمیایی محافظت می کند و جلوی آلودگی تقاطعی را می گیرد . این کابینت ها در آزمایشگاه های آموزشی ، صنعتی و طبی به کار گرفته می شود و می تواند به صورت انواع مختلف از جمع و جور به منظور به کار گیری روی میز باشند تا واحد های آزاد ( بدون متصل بودن به ساختار دیگری ) با ظرفیت ذخیره سازی 240 لیتر .

گزینه های گوناگون کابینت نگهداری مواد شیمیایی شامل واحد های بی کانال ( معمولا توسط استفاده از تکنولوژی فیلتراسیون کربن یا زغال چوب ) ، یعنی آن دسته از مواردی می شود که قادر به این هستند که به یک سیستم خارج کننده ی بخار ( یا دود ) متصل باشند ، یا واحد های دارای یک فن داخلی و سیستم فیلتر که دیگر نیاز به کانال کشی وجود ندارد . کابینت هایی که خاص نگهداری مواد خورنده یا اسیدی ساخته شده اند اغلب اوقات به شکل کامل جوش کاری درزی شده اند و دارای سینی های مخصوص ریزش مایعات در انتها و در هایی می باشند تا ریزش مایع به محیط بیرون راه پیدا نکند . ساخت کابینت های مخصوص مواد اشتعال از مواد مقاوم به آتش می باشد .

شکل های گوناگون فضا های نگهداری ویژه ی موجود کابینت نگهداری مواد شیمیایی

به منظور نگهداری از این مواد شیمیایی یک سری امکانات به کار گرفته می شوند ، که تعدادی از آن ها خاص هدف ویژه ای طراحی شده اند . این ها از جمله موارد زیر می باشند :

کابینت نگهداری مواد شیمیایی اسیدی:

ساخت آن ها از مواد مقاوم به اسید می باشد و بایستی یک سینی در اختیار داشته باشند ، به منظور نگه داشتن هر گونه نشت یا ریزش .

 

کابینت نگهداری مواد شیمیایی حلال اشتعال پذیر:

ساخت آن ها از مواد مقاوم به آتش با یک حداقل مقاومت به آتش به مدت 30 دقیقه طبق استاندارد 476 بریتانیا صورت گرفته است . یک سینی فلزی به منظور نگه داری نشت ها یا ریزش ها به کار گرفته می شود .

 

کابینت نگهداری مواد شیمیایی تهویه کننده:

این شکل از کابینت ها سیستم تهویه در اختیار دارند که احتمال دارد آزاد و دارای سیستم خروجی خاص خود باشد یا زیر کابینت قرار گرفته و با کانال آن در ارتباط باشد .

ساخته کابینت های تهویه کننده به منظور نگهداری امن مواد شیمیایی می باشد و بو و بخار های مضر از آن ها به محیط بیرون راه پیدا نمی کنند . این بخار ها و دود ها به وسیله ی یک سیستم تهویه به بیرون هدایت می شوند . از آن ها بایستی برای نگهداری موادی همانند با آمین ها و مرکاپتان ها که بویی قوی در اختیار دارند ، یا لاکریماتور ها ، استفاده کرد . اگر یک کابینت تهویه کننده در اختیار ندارید ، این مواد شیمیایی مضر را می شود در ظروف مهر و موم شده ای نگه داشت که فقط در یک هود شیمیایی بایستی باز شوند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *