لامپ میکروسکوپ
لامپ میکروسکوپ | خرید لامپ میکروسکوپ | فروش لامپ میکروسکوپ
می 19, 2015
الکترود po2
الکترود PO2 | خرید الکترود PO2 | فروش الکترود PO2
می 20, 2015

دستگاه دین استارک | ست دین استارک | خرید دستگاه دین استارک | فروش دستگاه دین استارک

دستگاه دین استارک

ارائه دهندگان این محصول


دستگاه دین استارک یا دریافت کننده دین استارک یا تله تقطیر یا Dean-Stark Head یکی از شیشه آلات آزمایشگاهی است که در سنتز شیمیایی برای جمع آوری آب ( یا گاهی اوقات دیگر مایعات) از یک رآکتور بکار گرفته می شود. از آن به همراه یک کندانسور ریفلاکسی (برگشتی) (نام دیگر آن کندانسور آلین است) و یک راکتور ناپیوسته برای حذف دایمی آب استفاده می شود، آبی که در طول واکنش شیمیایی تولید می شود.

عملکرد

دو نوع دستگاه دین استارک موجود هست.یک تله همراه با حلال هایی با چگالی کمتر از آب و دیگری همراه با حلال هایی با چگالی بیشتر از آب استفاده می شود.

 

 

 

دستگاه دین استارک معمولا شکل استوانه ای شکا عمودی دارد که از جنس شیشه است. بخش مدرج حجمی و شیر انتهایی که برای خروج مایعات استفاده می شود از دیگر بخش های دستگاه دین استارک است. ساختار وجودی دستگاه دین استارک بسیار شبیه به بورت است. بالای این دستگاه به کندانسور رفلاکسی متصل می شود. قسمت برجسته استوانه یک بازوی ثانویه قرار دارد که به سوی بالن واکنش می رود.نهایتاً انتهای آن نیز همراه با پیچی در کنار بازوی کناری عمودی می شود که به رآکتور متصل است.

در زمان واکنش بخارهایی که دارای حلال واکنش هستند به همراه ترکیبی که باید حذف شود به خارج از بالن واکنش به سمت بالای کندانسور می روند. دقیقاً در همین زمان در تله تقطیر گرفتار شده و فرود می آیند.در دستگاه دین استارک مایعات مخلوط نشدنی به صورت لایه های مختلف جدا می شوند. زمانی که لایه دارای چگالی کمتر که در بالا قرار گرفته به نزدیک بازوی کناری می رسد می تواند به داخل راکتور بر گردد و این در حالتی است که لایه ی پایینی در دستگاه دین استارک باقی مانده است. زمانی ظرفیت تله کامل می شود که لایه ی پایینی به بازوی کناری رسیده باشد لازم است حدالامکان لایه ی پایینی را از تله خارج کرد چرا که اگر این لایه به بالاتر از سطح بازوی کناری برسد شروع به برگشتن به داخل راکتور می کند.

امکان اینکه حلال هایی با چگالی کمتر از آب وجود داشته باشد بسیار کم است.در این مدل از دستگاه، کندانسور در انتهای بازوی ثانویه یک لوله دارد که باعث می شود حلال آلی که در انتهای دستگاه وجود دارد به لوله واکنش برگردد. آب ایجاد شده در طول واکنش بالای حلال آلی (فاز آلی) قرار می گیرد.

در تقطیرهای آزئوتروپی از این نوع دستگاه دین استارک استفاده می شود.

 

قیمت دین استارک

برای اطلاع از قیمت دستگاه دین استارک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است