برای تصعید ترکیبات از دستگاه تصعید که جزء شیشه آلات و تجهیزات متداول آزمایشگاهی است با تصعید گزینشی استفاده می شود. عمل تصعید نظیر تقطیر است اما یک تفاوت دارد و این تفاوت به این صورت است که ترکیبات از میان یک فاز مایع عبور نمی کنند.

دستگاه تصعید چگونه کار می کند؟

با دستگاه تعصید معمولی می توان مخلوطی از مواد جامد را در یک مخزن جدا کرد و گرما را تحت فشار یا خلاء کاهش داد. اگر در ابتدا ماده جامد نباشد، تحت دمای کاهش یافته منجمد می شود. شرایط به حدی گزینشی هستند، که جامد تبخیر و تغلیظ می شود و در نتیجه یک ترکیب خالص شده روی یک سطح خنک شده به وجود می آید و از ناخالصی های باقی مانده غیر فرار یا ترکیبات جامد به جا می گذارد.

شکل سطح خنک شده اغلب اوقات به اصطلاح به شکل یک خنک کننده ی انگشتی در دستگاه تصعید می باشد. اگر این عمل یک فرآیند پیوسته باشد، می توان از سطح خنک کننده، ماده ی تصفیه شده را زمانی که عمل گرم کردن متوقف و خلاء رها می شود، جمع آوری کرد. از مزایای استفاده از اصول دستگاه تصید در رابطه با مواد خاص، استفاده از دما های پایین کاری و کاهش در معرض قرار گیری با گازهایی نظیر اکسیژن وجود دارد که اگر این طور نباشد ممکن است به دسته ای خاص از محصولات مطلوب و مورد نظر آسیب برساند.

برای استفاده از تصعید کننده های استفاده کننده از خلاء چه ترفند های کاربردی ای می توان استفاده کرد؟

  • در اولین استفاده از دستگاه تصعید برای تصعید مواد، تنها قسمت کوچکی از مواد را استفاده کنید تا اگر ترکیبی که استفاده می کنید غیر پایدار باشد تمام مواد از بین نرود. این نکته را در ذهن داشته باشید که مولکول هایی که ساختار مارپیچ یا متقارن دارند بهترین شانس را در زمان تصعید در دستگاه تصعید را دارند.
  • برای خنک کردن ماده ی خود از دمای خنک کننده مناسب استفاده کنید. برای خنک کردن در دمای 200 درجه در خلاء مشکلی در استفاده از یک خنک کننده آبی ساده نخواهید داشت. اگرچه در دمای 50 درجه ماده شما ممکن است بخار شود، از آب بعنوان خنک کننده در دمای اتاق استفاده می شود و مقداری از آن به سیستم خلاء پمپ می شود.

 

 


◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است