انکوباتور CO2 به طور کلی برای کشت سلول استفاده می شود و با آن ها امکان کنترل شاخص هایی نظیر دما ، CO2 برای حفظ مقدار صحیح pH و رطوبت وجود دارد ، یعنی شاخص هایی که همگی رشد سلول را تحت تاثیر قرار می دهند . انکوباتور های CO2 به طور معمول دمایی تا 37 درجه ی سانتیگراد دارند و رطوبت نسبی 95 درصد و سطح دی اکسید کربن را 5 درصد حفظ می کنند . این راهنما به شما 3 نوع اصلی انکوباتور های CO2 موجود در بازار را معرفی خواهد کرد . هر کدام از آن ها را با دقت بررسی کنید و سپس به زیر بخش مرتبط رفته و از بین مدل های موجود ، بر اساس نیاز خود ، بهترین مدل را انتخاب کنید .

 

انواع انکوباتور co2

انکوباتور co2 پوشیده شده با آب ( Water Jacketed )

بخش کنترل دمای انکوباتور COD از یک محظه ی جداگانه در اطراف 5 جناح انکوباتور ، در تمامی جناحین به جز در ، تشکیل شده است که با آب گرم پر می شود . این آب گرم داخل محفظه ، اغلب اوقات توسط فن ها و هم چنین توسط انتقال طبیعی گرما ، به گردش در آورده می شود تا دما به شکل پایدار داخل انکوباتور حفظ شود . یکی از مزایای انتخاب یک مدل پوشیده شده با آب این است که آب داخل محفظه نه تنها فراهم کننده ی حرارت است بلکه نقش یک عایق را نیز دارد . به عبارت دیگر ، به دنبال باز کردن مداوم در یا قطع برق ، نمونه های داخل انکوباتور CO2 در دمای تنظیم شده ، محافظت خواهند شد . این نوع انکوباتور هم چنین بر روی مساحت سطحی دیواره های داخلی یک نوع پوشش دمایی یکنواخت فراهم می کند .

 

انکوباتور دی اکسید کربن پوشیده شده با هوا ( Air Jacketed )

انکوباتور های CO2 با استفاده از یک پوشش جداگانه ی ایزوله شده با هوا بر روی 5 دیواره ی انکوباتور ، گرم می شوند . بعضی از آن ها دارای یک محفظه ی هوای گرم بر روی در نیز هستند تا به دنبال آن یک منبع گرمایی کامل 6 جناحی شکل گیرد . هوای داخل پوشش اغلب اوقات با استفاده از یک تعداد فن های کوچک به گردش در می آید . چنین تدبیری باعث می شود نیاز به قرار دادن فن ها داخل محفظه ی واقعی انکوباتور از بین برود و مانع خشک شدن نمونه گردد . یکی از مزیت های چنین انکوباتوری این است که اگر دما به زیر نقطه ی تعیین شده برسد ، دستگاه سریعا به دمای تعیین شده ی خود بر می گردد . انکوباتور های پوشیده شده با هوا نیاز به رسیدگی خاصی ندارند چون داخل آن رسوب آبی شکل نمی گیرد . از نظر عملکردی ، آن ها تقریبا مساوی با شعار ” آن را تنظیم کن و فراموشش کن ” هستند . سیستم های پوشیده شده با هوا هم چنین به نسبت سایر سیستم ها وزن کمتری دارند و در نتیجه جا به جایی آن ها داخل آزمایشگاه ، اگر نیاز باشد ، ساده تر است . بعضی از تولید کنندگان از یک فناوری دارای حق انحصاری استفاده می کنند که ترکیبی از گرمای مستقیم و هوا است ، به آن ها در این بخش نیز رسیدگی شده است .

انکوباتور co2 حرارت مستقیم

از آن جایی که نیاز به یک پوشش ( محفظه ) نیست ، انکوباتور های حرارت مستقیم ظرفیت داخلی بیشتر با ابعاد کمتر به نسبت سیستم پوشیده شده با آب یا هوا دارند . مزیت دیگر آن ها این است که اغلب اوقات به نسبت سیستم های پوشش دار ، قیمت کمتری دارند . حرارت از سمت 6 طرف انکوباتور ، از جمله در ، به سمت داخل می آید که همین باعث می شود بدون نیاز به فن یک نوع یکنواختی حرارتی و انتقال گرما وجود داشته باشد .

 

قیمت انکوباتور co2

برای اطلاع از قیمت انکوباتور دی اکسید کربن می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است